+420 582 388 106
ou@vicemerice.cz
logo Olomocký kraj

fulltext

25. 11. Kateřina

Zítra: Artur
Drobečková navigace

Úvod > Naše obec > Aktuality

Aktuality


Metodika používání e-receptu

Zajištění a vyzvednutí eReceptu jinou osobou

eRecept může lékař vystavit na základě žádosti pacienta bez jeho přítomnosti v ordinaci  a bez vyšetření pouze v případě, že:

-       tak rozhodne lékař (pokud je mu dobře znám zdravotní stav pacienta nebo má k dispozici jeho zdravotnickou dokumentaci),

-       se jedná o trvale užívané léky,

-       zdravotní stav pacienta je stabilizován,

-       medikace je dobře nastavena.

Způsoby předání eReceptu (určuje pacient): 

-       NEJVHODNĚJŠÍ A NEJJEDNODUŠŠÍ BEZKONTAKTNÍ ZPŮSOB PŘEDÁNÍ eReceptu - prostřednictvím SMS zprávy na jakýkoliv mobilní telefon - eRecept je zaslán na uvedené telefonní číslo textovou zprávou s identifikátorem. SMS zprávu může pacient přeposlat na další telefonní číslo; eRecept může v lékárně vyzvednout i jiná osoba.

-       na listinné průvodce - bezplatně vytištěná listinná průvodka musí být předána pacientovi nebo jiné osobě, způsob předání průvodky není jednoznačně stanoven; v případě, že bude průvodku za pacienta vyzvedávat jiná osoba, musí pacient o tomto způsobu předání a o osobě, která bude průvodku vyzvedávat, předem informovat příslušného lékaře,

-       aplikace pro pacienty SMART telefon, pro seniory obtížně využitelná,

-       zaslání prostřednictvím datové (emailové) zprávy – pro seniory obtížně využitelné.

eRecept může bez přítomnosti pacienta vystavit i zastupující praktický lékař, případně specialista, který má informace o zdravotním stavu pacienta.

Lékař, který nemá informace o zdravotním stavu pacienta a nemůže si ověřit, jaké léky jsou mu pravidelně předepisovány, nemůže eRecept bez vyšetření pacienta vystavit.

 

 Informace - likvidace použitých roušek

Jak nakládat s rouškami v domácnostech bez potvrzených nakažených nemocí COVID-19

  1. Použité roušky vložte do plastového pytle s tloušťkou minimálně 0,2 mm, zavažte a povrch pytle dezinfikujte. Pokud použijete tenčí materiál, je potřeba dát dva pytle a dezinfikovat vnější.
  2. Přesvědčte se, že pytle jsou skutečně dobře zavázané.
  3. Takto zabezpečený odpad vhoďte pouze a jen do černé popelnice (na směsný komunální odpad).
  4. V žádném případě neodkládejte tyto zavázané pytle mimo kontejnery, abyste neohrozili zdraví pracovníků svozových společností.
  5. Po manipulaci s odpady je vždy nutné umývat si ruce mýdlem a vodou.


Uzavření obecního úřadu

Datum konání: 16. 3. 2020 - 25. 3. 2020

V souvislosti s vydaným mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR s rozšířením onemocnění COVID-2019, se starosta obce Víceměřice Eduard Novotný, rozhodl omezit úřední hodiny Obecního úřadu ve Víceměřicích, a to pouze v pondělí  na dobu od 17:00 do  19:00 hodin. Ostatní dny jsou úřední hodiny zrušeny. Rozhodnutí je účinné od 16. března 2020 až do odvolání. Veřejnost může kontaktovat zaměstnance obecního úřadu, a to prostřednictvím e-mailu: obec@vicemerice.cz, datové schránky, telefonicky ((582388106 – úřad, 724 107 221 starosta), případně můžete zanechat dokumenty k vyřízení v poštovní schránce, umístěné u hlavního vchodu do budovy úřadu. Poplatky za komunální odpad a poplatky ze psů, můžete uhradit bezhotovostně, a to na číslo účtu 184 042 845/0300, var. symbol uveďte číslo domu. 

Věříme, že přijatá opatření pochopíte, chceme být všichni zodpovědní a ohleduplně ke svému okolí.Televizní vysílání - DVB-T2

Datum konání: 31. 3. 2020

Již 31. března 2020 vypne své stávající vysílání ve starém standardu DVB-T vysílač Brno - Kojál.

Televizní vysílání

 

 Mimořádná opatření - dočasné omezení autobusové dopravy

Datum konání: 27. 3. 2020

V souvislosti s uzavřením škol přistoupil Olomoucký kraj k dočasnému omezení některých autobusových linek. Ty od pátku 13. března přejdou do režimu jarních prázdnin - nebudou vypravovány spoje, které obvykle sváží děti do škol a zpět. Jde o dočasné opatření. Jakmile mimořádná situace v souvislosti s koronavirem skončí, vše se vrátí do normálního režimu. 

Mimořádná opatření dočasně omezí provoz autobusové dopravy_12.3.2020Víceměřická gořalka

Datum konání: 14. 3. 2020

V sobotu 14. 3. 2020 se Víceměřická gořalka z důvodu mimořádných opatření RUŠÍ. Upozornění ZŠ Němčice nad Hanou

Datum konání: 11. 3. 2020 - 16. 3. 2020

Ředitelství ZŠ v Němčicích nad Hanou, upozorňuje rodiče a děti, že po dobu mimořádných opatření je nutné, aby sledovali informace na webových stránkách školy. Rodiče žáků 1. stupně budou o učivu a chodu školy informováni na webových stránkách jednotlivých tříd, předávání informací na 2. stupni bude probíhat prostřednictvím elektronické žákovské knížky. Další pokyny k výuce budou upřesněny 16.3.2020.Domov u rybníka - ZÁKAZ NÁVŠTĚV

Bezpečnostní rada ČR schválila zákaz návštěv s účinností od úterý 10.3.2020 na dobu neurčitou. 

Domov u rybníka - ZÁKAZ NÁVŠTĚVVýběrové řízení - vedoucí finančního odboru Němčice nad Hanou

Datum konání: 18. 3. 2020

Městský úřad Němčice nad Hanou vyhlašuje výběrové řízení - VEDOUCÍ FINANČNÍHO ODBORU MĚSTSKÉHO ÚŘADU NĚMČICE NAD HANOU. Přihlášku s přílohami doručte v zalepené obálce nejpozději do 18.3.2020 do 16:00 hodin. 

Výběrové řízení vedoucí FOOznámení - Zhoršení kvality pitné vody

Datum konání: 19. 3. 2020

Oznamujeme občanům, že z důvodu provádění pravidelné údržby vodovodního řádu je možné, že od středy 18.3.2020 od 8,00 do čtvrtka 19.3.2020 do 20,00 hod. může dojít k poklesu tlaku ve vodovodním potrubí a ke zhoršení kvality dodávané pitné vody v ukazatelích barva a železo.

Oznámení - zhoršená kvalita pitné vody