+420 582 388 106
ou@vicemerice.cz
logo Olomocký kraj

fulltext

20. 1. Ilona

Zítra: Běla
Drobečková navigace

Úvod > Organizace a spolky > Klub seniorů

Klub seniorů

Třetí setkání bohužel neproběhlo, po domluvě s panem ředitelem Domova u rybníka jsme ji odvolaly, a to z důvodu uzavření Domova u rybníka a hygienických opatření. Jinou naplánovanou akci bylo promítání divadelního představení "Dalskabáty hříšná ves", kterou měl uspořádat Klub seniorů  Němčice nad Hanou, která byla také zrušena. Na konci roku jsme potěšily všechny členy vánočním balíčkem. Klub seniorů přeje Všem členům i Všem občanům naší obce hezké prožití vánočních svátků a nový rok, hlavně ve zdraví. 

Hana Kalvodová, Marie Štvrtecká

klub seniorů.jpg

Klub seniorů

Dnešní schůzku jsme uctili minutou ticha za naši členku paní A. Szentivanyiovou, která zemřela 18.10. Na programu byly 2 dokumentární filmy o ÚSP Víceměřice, které natočil pan Žoch st. a pustil nám je pan Fialka ml. Dalším bodem byla výroba mydýlek, tuto výrobu nám předvedla paní K. Králová, mohly jsme si i toto vyzkoušet. Pan Fialka ml. nám ještě pustil Karaoke lidovky, tak jsme si i zazpívali. Domov u rybníka nám zajistil občerstvení, za které moc děkujeme. 

Hana Kalvodová

     20211020_170358.jpg         20211020_164152.jpg

Klub seniorů

Dne 25. 8 2021 uskutečnil Klub Seniorů další setkání seniorů. Promluvil k nám ředitel Domova u rybníka pan Sanchéz Lopéz a také starosta obce Eduard Novotný. Na setkání se opět hrála oblíbená hra Bingo a následovala volná zábava. Senioři si měli co říct, jelikož se někteří neviděli dlouhé měsíce. Byli velmi rádi, že si mohou společně popovídat. Na setkání jsme se dohodli, že 2. 9. 2021 uskutečníme společný výlet do obce Skalka, kde jsme si prohlédli výstavu bonsají, poobědvali jsme v restauraci u lázní, udělali si procházku k léčivým pramenům a podívali se po okolí. Někteří si zacvičili na sportovních zařízeních umístěných v přírodě u lázní. Pak jsme se opět sešli v restauraci na kávu a pohár. Nakonec se všichni vraceli spokojeně domů. Tímto také děkujeme Domovu u rybníka za spolupráci při zajištění dopravy na výlet. Příští setkání proběhne dne 22. 9. 2021 v 15,30 v baru Domova u rybníka. 

Výlet do Skalky

Klub seniorů - výlet do Skalky, 2. 9. 2021

20210902_143138.jpg

 

Klub seniorů

Klub seniorů, zdraví všechny  seniory v této těžké době. Všem přejeme hodně štěstí, zdraví a veselou mysl. Letos jsme se nemohli často setkávat ,ale přesto jsme měli nějaké akce. Naposledy nás oslovil Klub seniorů z Němčic nad Hanou. 15.9.2020 navštívilo naši obec 31 seniorů z Němčic nad Hanou. Sešli se na OÚ, kde je přivítal starosta pan Novotný a ředitel Domova u rybníka pan Lopéz .Po krátké besedě si prohlédli muzeum. Posezení a seznámení s nimi proběhlo  v místní hospůdce. Se seniory Němčic se setkaly za náš klub  paní Svobodová Jana, Uhlířová Eliška, Mézlová Vlasta, Novotná Anežka, Vránová Vlasta, Trnková Hana, Kalvodová Hanka, Štvrtecká Marie. Kdo měl sílu a chuť, tak si prošel naučnou stezku. Jen je škoda , že jsme se společně nevyfotili. Bylo to příjemně prožité odpoledne. Mezinárodní den seniorů jsme nemohli společně oslavit a tak paní Štvrtecká 1.10.2020 rozdala všem malý dárek.                                                                                                                 

Na závěr máme opět smutnou zprávu, že nás 3.10.2020 náhle opustila dlouholetá členka, přítelkyně, Jana Svobodová. Byla velmi aktivní, pracovitá, obětavá, kamarádská, v její společnosti se člověk nikdy nenudil, bude nám chybět. Čest její památce.

 

Klub seniorů se přihlásil do soutěže GULÁŠVAR 2020.

Dne 13.6.2020 proběhlo v Bloudníku vaření guláše. NÁŠ TÝM - Balherová Jarmila, Konečná Dana, Novotná Alena, Přivřelová Naďa a Štvrtecká Marie vařily SEGEDÍNSKÝ GULÁŠ, který byl první vyprodaný. Získaly 1. místo z 11 týmů. Touto cestou jim děkuji za účast v soutěži, kde strávily několik hodin s úsměvem na tváři. Děkuji

Také děkuji členům panu Kočímu za nachystání dřeva a panu Balherovi za zajištění přístřešku. 

Marie Štvrtecká

 20200613_135650.jpg